Systemy fotowoltaiczne

Inwestycja w systemy fotowoltaiczne jest opłacalna - pozwala maksymalnie zminimalizować koszta pozyskania energii elektrycznej. Prąd dostarczany jest do naszego domu przez cały rok - niezależnie od pogody. System fotowoltaiczny jest także sposobem na pozyskanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii. Zanim jednak dojdzie do montażu takiego systemu, należy go odpowiednio zaprojektować.
Nasza firma zajmuje się nie tylko wykonywaniem montażu instalacji fotowoltaicznej, ale też wykonuje jej projekty takich instalacji zgodnie z najnowszymi standardami.

Projektowanie paneli fotowoltaicznych - na co zwrócić uwagę?

Proces projektowania systemu fotowoltaicznego w dużej mierze definiuje to, jak będzie on docelowo działał. Dlatego też, zanim przejdziemy do jego wykonania oraz instalacji, musimy uzyskać kilka, kluczowych informacji.
Najważniejsze z nich to:

Dane dotyczące tego, jak duże jest miesięczne zużycie prądu

w danym gospodarstwie domowym lub firmie.

informacja o tym, jak ustawiony względem słońca jest budynek

dzięki temu, wiadomo będzie, po której stronie powinny zostać zamontowane panele solarne, aby jak najefektywniej pobierały one energię słoneczną

Rozmiar dachu oraz materiał, z którego został on wykonany

ma to znaczenie, ponieważ wtedy będzie wiadomo, jakie dokładnie wymiary powinna mieć sama instalacja
Tworzenie projektu instalacji fotowoltaicznej - jakie są etapy?

Wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, oczywiście po uprzednim zebraniu kompletu informacji, można podzielić na 4 etapy. W każdym z nich, prowadzone są działania, które mają na celu przede wszystkim wykonanie jak najlepiej dopasowanej do potrzeb klienta instalacji. Solar Free gwarantuje projekt w pełni profesjonalny.